088-8800300 info@180.nl
Wij zoeken een methodiekontwikkelaar/trainer/kwaliteitsmedewerker (24-32 uur per week)

Word jij enthousiast van het ontwikkelen van interventies voor jongeren met ernstige gedragsproblemen en andere kwetsbare mensen met grote afstand tot de arbeidsmarkt en maatschappij? En het opleiden van professionals hierin en vervolgens het bijdragen aan de kwaliteit van uitvoering daarvan? Dan bieden wij jou de kans om voor 24 – 32 uur per week ons team te komen versterken!

Elk mens verdient een nieuwe kans; daar staat Stichting 180 voor. Dat doen we door het ontwikkelen van interventies, programma’s en trainingen die eraan bijdragen dat kwetsbare mensen actief deelnemen aan onze samenleving. We geloven in maatwerk, het versterken van de eigen kracht van mensen en persoonlijke begeleiding. Ook leiden we medewerkers van justitiële jeugdinrichtingen, jeugdhulpinstellingen, scholen, penitentiaire inrichtingen en andere (forensische) instellingen op in deze programma’s. Dit alles doen wij deels vanuit ons kantoor in de voormalige vrouwengevangenis aan de Gansstraat in Utrecht, deels vanuit huis.

Van oorsprong richten wij ons met name op jongeren met delictgedrag en ernstige (gedrags)problemen met afstand tot de arbeidsmarkt en samenleving. Wij werken dan ook nog steeds intensief samen met justitiële jeugdinrichtingen, JeugdzorgPlus-instellingen en (vso-)scholen. Maar onze practice- en evidence-based aanpak blijkt ook effectief voor kwetsbare mensen in algemene zin. Zo zetten we inmiddels ook interventies in voor jongeren met een chronische aandoening, voor vrouwen die slachtoffer zijn geweest van huiselijk geweld en voor volwassen delinquenten.

Om ons team te versterken zijn wij op zoek naar een nieuwe collega die zich zal bezighouden met ontwikkeling, opleiding en kwaliteitszorg.

 1. Doel van de functie
 2. Het doel van de functie is ervoor zorgen dat:

  • bestaande en nieuwe trainingen, interventies en methodieken worden (door)ontwikkeld conform geldende richtlijnen omtrent effectiviteit;
  • professionals worden opgeleid en bijgeschoold in het programma-integer uitvoeren van de interventies en methodieken;
  • de kwaliteit en integriteit van de door ons ontwikkelde en beheerde interventies en methodieken worden bewaakt.
 3. Taken
 4. De exacte inhoud van het takenpakket zal worden afgestemd op de competenties van de kandidaat, maar zal bestaan uit een combinatie van de volgende taken:

  • het onderhouden en doorontwikkelen van bestaande interventies en methodieken
  • het bedenken, beschrijven, testen, evalueren en bijstellen van (nieuwe) richtlijnen voor het werken met specifieke groepen kwetsbare mensen
  • het participeren in of leiding geven aan projecten waarin samen met andere organisaties een methodiek, interventie of training wordt ontwikkeld
  • het voorleggen van de methodiek, interventie of training aan een erkenningscommissie, zodat deze kan worden opgenomen in een databank voor effectieve interventies
  • het aanvragen van accreditatie voor scholing voor professionals bij kwaliteitsregisters zoals SKJ en NIP/NVO
  • het organiseren en geven van trainingen en deskundigheidsbevordering aan professionals die werken met de methodieken en interventies
  • het monitoren van de voor de interventies en methodieken geldende kwaliteitseisen
  • het oppakken van de rol van secretaris bij overleggen van gebruikers van onze interventies en methodieken
 5. Functie-eisen
  • afgeronde universitaire opleiding in één van de gedragswetenschappen
  • enkele jaren werkervaring in het uitvoeren van gedragsinterventies in de praktijk bij één of meerdere doelgroepen waar Stichting 180 interventies voor ontwikkelt
  • kennis van richtlijnen voor effectieve gedragsinterventies
  • zeer goede Nederlandse schrijfvaardigheden
  • bij voorkeur ervaring met het schrijven van handleidingen voor professionals
  • bij voorkeur ervaring met het geven van trainingen, intervisie en supervisie aan professionals
  • kennis van en ervaring in het werken met mensen met een niet-westerse migratieachtergrond is een pré
  • persoonlijke eigenschappen: goede communicatieve vaardigheden, nieuwsgierig naar hoe het ook anders kan, proactief, zelfstandig, creatief, doel- en resultaatgedreven, stressbestendig
  • sterk verantwoordelijkheidsgevoel en betrokkenheid bij Stichting 180

De arbeidsvoorwaarden zijn conform CAO Jeugdzorg, het is een schaal 10-functie (€ 2.833,- en maximaal € 4.555,- bruto per maand bij een fulltime dienstverband). Werkdagen worden in overleg vastgesteld. De arbeidsovereenkomst wordt aangegaan voor een periode van 1 jaar, met de intentie om te verlengen.

Past deze functie helemaal bij jou? Dan nodigen wij je van harte uit om te solliciteren!

We zien je sollicitatie uiterlijk 16 februari 2021 tegemoet. Je kunt je motivatiebrief en cv mailen naar Irma van der Veen (irmavanderveen@180.nl). Voor vragen kun je contact opnemen met Anna Hulsebosch via 06–23623896.